Hopp til hovedinnholdet

Nord for daggry

  • Innbundet

  • 2025

  • Norsk, Bokmål

Gacalo og Mugdi har bodd i Oslo i flere tiår, hvor de har levd et fredelig liv og oppdratt to barn. Men da sønnen deres begår et selvmordsangrep i Somalia, må ekteparet motvillig tilby svigerdatteren og de to barnebarna et nytt hjem i Norge.

Mens enken Wiliya og tenåringsdatteren beveger seg stadig dypere inn i religionens skyggefolder, lengter sønnen etter en større frihet. Avgrunnen som er i ferd med å åpne seg innad i familien, vil endre livene deres for alltid.

«I Nord for daggry borer Farah dypt og nådeløst i alt han mener lever videre av religiøs fundamentalisme, kvinneundertrykking og klanmentalitet i enkelte norsk-somaliske miljøer. (...) Farah rører også denne gang ved så mye sårt og viktig, og tramper på så mange ømme tær, at det er all grunn til å ønske Knut Ofstads gode oversetting velkommen. Og forfatteren kan i hvert fall ikke beskyldes for la være å 'tørre å ta debatten', som det heter.» Tore Linné Eriksen, Klassekampen

429,-

Tilgjengelig i 5 butikker

På nettlager. Sendes innen 1-2 virkedager.

Ved å fullføre kjøpet aksepterer jeg kjøpsvilkårene
  • Bytt i alle våre butikker
  • Klikk og hent

Oppdag mer