Hopp til hovedinnholdet

Så godt som død

  • Pocket

  • 2025

  • Norsk, Bokmål

"Hvem vil lete etter deg når du forsvinner?"

Så godt som død av Holly Jackson er den spennende og mørke avslutningen på den populære Flinke pikers håndbok for mord-trilogien. De to første bøkene har ligget på bestselgerlister i USA og Storbrittania i ukesvis, og de har vunnet og vært nominert til flere priser. Den første boka er også filmatisert av Netfilx, og sesong to planlegges i dette øyeblikk. Ikke minst trekkes disse bøkene frem av bokinfluensere, og er blitt store BookTok-snakkiser.

Pip står på terskelen til å begynne på universitetet, men hun sliter fortsatt med ettervirkningene av sine tidligere etterforskninger. Plutselig finner hun seg selv i sentrum av en ny og skremmende sak. En anonym stalker sender henne truende meldinger og spør: "Hvem vil lete etter deg når du forsvinner?". Når truslene eskalerer og politiet nekter å hjelpe, må Pip ta saken i egne hender. Hun oppdager forbindelser mellom stalkeren og en lokal seriemorder som har sittet fengslet i seks år. Er det mulig at feil person sitter bak lås og slå?

Denne boken tar serien i en mørkere retning, og utforsker Pips traumer og de psykologiske konsekvensene av hennes tidligere opplevelser. Jackson har skapt en gripende fortelling som bringer både plottet og karakterutviklingen i full sirkel på en måte som sjelden sees i YA-mysterieserier.

229,-

Tilgjengelig i 38 butikker

På nettlager. Sendes normalt innen 1-2 virkedager.

Ved å fullføre kjøpet aksepterer jeg kjøpsvilkårene
  • Bytt i alle våre butikker
  • Klikk og hent

Oppdag mer