Hopp til hovedinnholdet
Det periodiske system

Det periodiske system

Av Primo Levi, 2023.


Denne boken er en samling korte fortellinger hvor forfatteren tar utgangspunkt i 21 grunnstoffer som utgjør metaforiske springbrett til essayistiske, filosofiske, vitenskapshistoriske og ofte selvbiografiske tekster. Levi skriver om avgjørende faser i livet, ungdomstiden i Torino, den første kjærligheten, Mussolinis raselover, Auschwitz, tiden etter andre verdenskrig og kampen for å gjenoppta en normal tilværelse. Hvert grunnstoff beskriver en menneskelig egenskap, et minne og brukes som utgangspunkt for å forstå den store verden eller den lille sfære.

I 2006 ble Det periodiske system kåret til den beste vitenskapsboken noensinne av The Royal Institution of Great Britain. Etterord ved Margareth Hagen, professor i italiensk litteratur ved Universitetet i Bergen.

PocketNorsk, Bokmål
181,-
199,- i butikk

Ved å fullføre kjøpet aksepterer jeg kjøpsvilkårene.

Tilgjengelig i 1 butikk

På nettlager. Sendes innen 1-2 virkedager.

Produktinformasjon
Format
Pocket
Utgivelsesår
2023
Første salgsdato
30.10.2023
Forlag
Dreyers forlag
Språk
Norsk, Bokmål
Originaltittel
Il sistema periodico
Originalspråk
Italiensk
Antall sider
337
Høyde
201 mm
Bredde
126 mm
Lengde
25 mm
Vekt
323 g
Oversatt av
Birgit Owe Svihus
ISBN
9788282657068
Kundevurderinger

0

0 vurderinger

0%
0%
0%
0%
0%

Din vurdering

Logg inn for å se eller gi din vurdering.

Kundevurderingene er skrevet av verifiserte kjøpere. Det betyr at produktet som vurderes må være kjøpt hos ARK og registrert på brukers profil. For å registrere kjøp gjort i butikk, må man være ARK-venn.

Mer om kundevurderinger i ARK
Det periodiske system
Det periodiske system | Primo Levi | Ark.no