Hopp til hovedinnholdet

ARKs olympiske leker

I forbindelse med OL kjører vi i gang en liten leseutfordring (helt lavterskel) til alle dere lesere der ute. Utforsk nye grener og les en bok fra 2 (eller 5) forskjellige sjangere. Tar du utfordringen?
TekstMarie Toldnes
ARKs olympiske leker

OL er offisielt i gang og i den forbindelse har vi plukket ut våre beste bøker i fem forskjellige grener (sjangere). Er du kanskje ikke fullt så sports-interessert og tven er okkupert av andre i familien som ikke får nok? Eller ønsker du å koble av mellom slagene? Da er en god bok det perfekte alternativet om du spør oss!

De olympiske lekene består av en rekke ulike grener utøverne konkurrerer i. Bokverdenen er ikke så ulik sånn sett og består av ulike sjangere, hvor man som regel har valgt seg ut sin favoritt, om man ikke er alt-lesende slik som noen av oss. I de ulike sjangerne finnes det mengder av bøker, og det kan være vanskelig å få et overblikk over hvilke titler som er de morsomste, skumleste, mest spennende, mest romantiske eller mest lærerike. Trenger du boktips innenfor de fem sjangerne krim, roman, sakprosa, tegneserie eller engelsk? Da har du kommet på riktig plass!