Hopp til hovedinnholdet
Jakten på evighetsmaskinen

Jakten på evighetsmaskinen

Av Lars Henrik Eriksen, 2021.Del 1 av serien Oppfinneren.

5.0


Et fengslende science fiction-drama om hvordan nysgjerrighet og uforsiktighet kan få skjebnesvangre konsekvenser!

En helt ny norsk bokserie for barn laget av Lars Henrik Eriksen. Oppfinnerspiren Kobolt Kogg bor sammen med moren sin på en liten øy, der beboerne livnærer seg av jordbruk med hjelp av kjempeskilpadder. Alle er fortrolige med sin plass i den rolige landsbyen, med unntak av Kobolts bestefar. Han er øyas store oppfinner, og ser aldri ut til å la en sprø idé kunne bli liggende i skuffen.

En dag utforsker Kobolt og hans gode venn Linnea en av bestefarens maskiner helt alene. De mister kontrollen og forårsaker en eksplosjon som rammer dem begge. Kobolt havner i rullestol. Han er likevel fast bestemt på å oppnå drømmen sin. Drømmen om å bli en oppfinner. Lars Henrik Eriksen (f. 1995) vokste opp i Sandefjord, hvor han gikk musikklinjen på videregående, og har videreutdanning som byggingeniør. Han har alltid vært glad i tegneserier, og har tegnet så lenge han kan huske. Eriksen deltok i Egmonts tegneseriekonkurranse i 2018, og fikk umiddelbart bokkontrakt. Dette inspirerte ham til å fortsette med tegneserien sin - som nå ser dagens lys.

InnbundetNorsk, Bokmål
299,-
329,- i butikk

Ved å fullføre kjøpet aksepterer jeg kjøpsvilkårene.

Tilgjengelig i 44 butikker

På nettlager. Sendes normalt innen 1-2 virkedager.

Produktinformasjon
Format
Innbundet
Illustrert av
Lars Henrik Eriksen
Utgivelsesår
2021
Første salgsdato
15.09.2021
Forlag
Egmont Kids Media Nordic
Språk
Norsk, Bokmål
Aldersgruppe
Fra 9 år
Antall sider
139
Høyde
242 mm
Bredde
168 mm
Lengde
15 mm
Vekt
540 g
Serie
Oppfinneren
ISBN
9788242965257
Kundevurderinger

5

2 vurderinger

100%
0%
0%
0%
0%

Din vurdering

Logg inn for å se eller gi din vurdering.

Kundevurderingene er skrevet av verifiserte kjøpere. Det betyr at produktet som vurderes må være kjøpt hos ARK og registrert på brukers profil. For å registrere kjøp gjort i butikk, må man være ARK-venn.

Mer om kundevurderinger i ARK
Anmeldelser

Tegneserien er gjennomsyret av selvsikker verdensbygging, medrivende fortellertalent og en så tiltalende strek at dette bare er nødt til å bli en suksess.

Øyvind Holen, Dagens Næringsliv