Elskede barn

Forfatter
Spar {0}
Spar {0} som ARK-VENN
{0} til nettpris
med Klikk&Hent
Format/språk (3 forskjellige)
   Klikk og hent - få varen innen 2 timer*
   Alltid bytterett - Norges beste. Bytt uten kvittering.
* Gjelder varer på lager i butikk
«Intenst spennende thriller» VG, terningkast 5

Kort om boken

Elskede barn er en kritikerrost, oppsiktsvekkende internasjonal debut - en vakker, hjerteskjærende og skremmende psykologisk thriller. En kvinne og en liten jente blir lagt inn på sykehus etter en bilulykke. Den lille jenta forteller at moren heter…

Oppdag mer

Velg tagger...

    Om Elskede barn

    Elskede barn er en kritikerrost, oppsiktsvekkende internasjonal debut - en vakker, hjerteskjærende og skremmende psykologisk thriller. En kvinne og en liten jente blir lagt inn på sykehus etter en bilulykke. Den lille jenta forteller at moren heter Lena og at de har flyktet fra en hytte i skogen, en hytte med tildekkede vinduer. En mann hun kaller far har holdt dem fanget der i lang tid. Men marerittet er ikke over, det har akkurat begynt.


    "There are so many twists - all of them shocking...As unsettling as they come, this outstanding debut...is recommended not only to [Room] fans, but also to those who enjoy true crime, as the verisimilitude here is second to none. The movie can't be far behind." "I didn't even try to figure out whodunit. I just kept turning pages, wondering what the hell was going to happen until I had finished the book in one sitting, in the small-numbered hours of the late night." "I read Dear Child in one sitting, holding my breath! Such a gripping, suspenseful and beautifully written novel. I loved it!" "An accomplished thriller, beautifully written, intriguing and very compelling." "A peerless exercise in suspense . . . Whether treated as a study in trauma and identity or a dark, well-crafted crime narrative from multiple perspectives, it is a nail-biting fare." "Hausmann makes you care about her characters even while they keep you guessing." "Terrifying and fiercely compelling, this is heartbreaking." "Told from multiple viewpoints which gives a satisfying complexity . . . An intelligent and original book." "Perfect for fans of Room and The Water Cure." "The deliciously creepy Dear Child by Romy Hausmann is deftly crafted and keeps you guessing until the very last page."

    Kundevurderinger

    Totalvurdering: 

    Gi din vurdering: 
    Totalvurdering: 

    Detaljer

    Format
    Innbundet
    Utgivelsesår
    2021
    Forlag
    Cappelen Damm
    Språk
    Bokmål
    ISBN
    9788202653118
    Sider
    421
    Originaltittel
    Liebes Kind
    Omtalt person
    Sjanger
    Height
    212
    Width
    137
    Weight
    522
    Oversatt av
    Moen, Rune R.

    Anbefalt

    Nettleseren din er utdatert

    Mye funksjonalitet på ark.no støttes ikke lenger i Internet Explorer. Vennligst bruk en nyere nettleser.