Hos ARK trenger du bare en konto. Er du registrert som ARK-venn kan du bruke den samme påloggingen både til å handle på ARK.NO og logge inn i ARK-appen. Når du får denne feilmeldingen betyr det at du allerede har konto hos oss enten som ARK-venn eller som kunde på ARK.NO med samme e-postadresse. Det betyr at du ikke skal registrere ny bruker, men logge inn på vanlig måte. Husker du ikke passordet ditt, velg «Glemt passord» så får du en e-post slik at du kan velge nytt passord.
Vil du endre det tilsendte passordet til noe du lett kan huske, les mer her
Dette skyldes en nettverksfeil som gjør boken ikke er lastet ned fullstendig. Slett boken fra bokhyllen, oppdater bokhyllen og laste ned boken på nytt. Pass på at du er koblet opp mot et stabilt trådløst nettverk når du gjør dette. Vær oppmerksom på at enkelte jobbnettverk har restriksjoner i forhold til nedlasting. Dette kan være grunnen til problemene.
Dersom du skal ut å reise og ha med deg e-bøker så lønner det seg å laste ned alle bøkene du vil lese på turen og bla ca 10 sider inn i boken før du reiser. Da er du helt sikker på at du har lastet ned boken fullstendig.
Om du har kjøpt en bok og fått ordrebekreftelse på e-post, og boken din ikke kommer inn i appen din så må du sende en epost til: kundeservice@arkbokhandel.no så skal vi hjelpe deg.
Det er en begrensning i at du ikke kan ha ARK appen på mer enn fem enheter med samme pålogging. Det hjelper ikke slette å slette appen på gamle enheter, hvis du har kjøpt nye. Har du overskredet antall aktiveringer, så må disse resettes av Adobe. Gi beskjed til kundeservice@arkbokhandel.no, så hjelper de deg med dette!
Adobe Digital Edition er ikke autorisert riktig. Følg denne lenken for å deautorisere og autorisere pc/mac på nytt.
Du sjekker hvilken ID du har autorisert Adobe Digital Edition med, ved å gå inn på hjelp-menyen i programmet (eller trykk F1) og velge Authorization Information. Har du feil autorisasjon/id trykk crtl+shift+D på PC og CMD+shift+D på Mac. Bekreft dialogboks, og følg denne lenken for å se hvordan du kan knytte kontoen din i ARK, mot Adobe Digital Edition.
Dette betyr at e-boken du pøver å åpne har kopisperre, og allerede er lastet ned og låst til en annen adobe id. Hvis du får denne feilmeldingen i appen, sjekk at du er logget på med riktig bruker. Får du denne feilmeldingen i Adobe Digital Editions, må du autorisere ADE med samme bruker som lastet boken ned til. Les mer om hvordan du gjør dette her. Hvis programmet er autorisert riktig og du fortsatt opplever feil, kontakter du Kundeservice.
Slett lydboken og last ned på nytt. Pass på å være på et godt nettverk når du gjør dette. Sitter du på ett jobbnettverk, har disse ofte restriksjoner for nedlasting/strømming.
Dette er en feil som indikerer at det ikke er kontakt med påloggingsserver. Vent et par minutter og prøv på nytt! Hvis det i løpet av en halvtimes tid fortsatt ikke fungerer, vennligst kontakt kundeservice@arkbokhandel.no.