
Trenger du tips? Det kan være overveldende å lete blant over 800 titler. Her får du hjelp av våre butikksjefer som har trukket frem sine Mammut-favoritter. Salget varer fra 16. februar til 8. mars - men det er først til mølla, så ikke vent med å sikre deg dine favoritter!

Mari Ellen er butikksjef på ARK Sirkus Shopping i Trondheim. Hun liker både store romaner og morsomme bøker som hun kan lese med barna. På årets Mammutsalg har hun mange favoritter!
Vi elsker Maria Parr! Utrolig morsom, tidvis spennende, og rørende! Lena og Trille får et tilskudd til vennegjengen, og kommer opp i flere sprø situasjoner. Både jeg og 8-åringen elsker denne boken.

Humoristisk og lunt om å være anonym i storby, og veldig synlig i små bygder. Are Kalvø flytter til Utsira og London for å finne ut hva som egentlig er best av by og land. Utrolig relaterbart for mennesker som har vokst opp på et lite sted, og jeg lo høyt – flere ganger.

En bok om å føle at livet og samfunnet ble noe annet enn man trodde som ung. Man blir både utrolig glad i- og frustrert på karakterene, og får definitivt boksorg når den er over. Heldigvis har bok 2 kommet!


Linn-Therese er butikksjef på ARK City Syd. Hun liker best bøker som gir henne noe å tenke på – historier med dybde, følelser og litt alvor – men koser seg også med både spenning og humor når boka treffer.
- Mammutsalget er en skikkelig fin anledning til å finne igjen bøker man kanskje har glemt, oppdage klassikere eller sikre seg nyere utgivelser i innbundet format til en god pris, og ikke minst finne flotte bøker som passer perfekt som gave.
Stoner er en roman som ikke roper, men som blir værende lenge etter at siste side er lest. Boka er enkel, men sterk om et liv som aldri blir stort, men likevel betydningsfullt.

Lettlest, artig og samtidig ganske tragisk. Boka tar for seg nære relasjoner og destruktive mønstre med en humor som gjør den både vond og underholdende


Anita er butikksjef på ARK Skedsmo og gleder seg til Mammutsalget starter.
- Mammutsalget er en fantastisk anledning til å fylle på med godbiter til billig penge, og i år kommer det ekstra mange titler på salg.
Jeg liker godt å lese biografier, samfunn og debatt og romaner som omhandler skjebner, relasjoner og med litt skråblikk på livet og verden, og gjerne på nynorsk.
Denne boken er en kjærlig og personlig hyllest til foreldrene og livet I Oldedalen og den mektige naturen som omringer livene deres, en natur som preger både hverdag og livet. . Det er en varm, rørende og sår fortelling om familie, natur, landskap, arv. Forfatteren skriver med personlig preg, tidvis intens og full av følelser,- en skildring av noe ikke alle får oppleve, den trygge, betingelsesløse og livslange kjærligheten. Anbefales varmt.

Dette er første bok i en trilogi. Her er vi med inn i livet og hverdagen til en overklassefamilie, hvor mor Bente er svært opptatt av fasade, den må bevares til enhver pris. Opplever boken som en drivende fortelling, med alvor og humor, og med mange hendelser og overraskelser rundt alle i familien. Boken avslutter midt i en heftig hendelse, så ha bok nummer to klar. Bok to er Takk, bare bra som også er å finne på årets salg. La deg underholde og bli med på ferden her.

En lavmelt ok klok bok som forteller om konflikter, tap og seire verdier, valg som tas og valg som ikke tas,- gjennom et menneskes liv og virke.Samt viser betydningen av hvert enkelt menneskes liv. Rå, rørende og klok. Boken ga et sterkt inntrykk og har lagt seg på minnet mitt. Et ekstra pluss for det majestetiske bilde på framsiden.

Klikk her for å se hele utvalget!